FONETIC MAGAZINE

به دنیای ترجمه خوش آمدید!

به دنیای ترجمه فونتیک خوش آمدید! شما می توانید بر روی برخی از رقابت های سخت در اینجا حساب کنید. حقیقت این است که مترجمان بسیاری هستند که به اندازه شما واجد شرایط دریافت پروژه هستند – و شاید بعضی از ان ها دارای تجربه بیشتری نسبت به شما باشند. این اطلاعات به معنای مایوس کردن شما نیست، بلکه به منظور تقویت مهارت های شما جهت پیروزی در این رقابت است. بایستی همواره مطمئن باشید که تاکتیک ها، استعدادها و مهارت های شما به شما این امکان را می دهد که رقابت کنید و سهم خود را در این زمینه به دست آورید – و مطمئنا یک سهم برای شما وجود دارد!

برای افزایش مهارت های شما در زیر به چند مورد از آن ها اشاره میکنیم:

1-فعالیت های خود را متنوع کنید

2- جذب مشتریان جدید

3- مشتریان فعلی خود را نگه دارید

4- فراتر از انتظارات عمل کنید

5- دریافت دیدگاه مشتریان

6-تحلیل رقبا

1-فعالیت های خود را متنوع کنید

مهم است که یک پایگاه قوی از مشتریان بالقوه را داشته باشید و بهترین راه برای شروع، در صورت امکان، فعالیت به صورت محلی است به عنوان مثال دوستان، اشنایان نزدیک و افراد خانواده . اما به یاد داشته باشید که این دسته از مشتریان احتمالا همکاری با شما را برای مدت طولانی حفظ نمی کنند. شما در نهایت نیاز به تنوع و یافتن مشتریان بیش از مرزهای خود دارید. اینجا جایی است که اینترنت وارد می شود، زیرا شما به آن نیاز دارید تا مهارت های خود را به گوش دیگران برساند. برای اینکار میتوانید از کمک آژانس های ترجمه با مشتریان فراوان بهره بگیرید در حالی که شما در حال ایجاد پایگاه مشتری خود هستید، میتوانید در مورد درامد ماهیانه خود به اطمینان قابل قبولی دست یابید.

2-جذب مشتریان جدید

یافتن مشتریان جدید برای ترجمه

شما می توانید با استفاده از مشتریان فعلی خود به عنوان یک منبع، مشتریان جدید را جذب کنید. یکی از راه های ممکن این است که از یک مشتری جدید بپرسید چگونه آنها شما را یافته اند، و سپس در مورد این اطلاعات سرمایه گذاری کنید. برای مثال، اگر مشتری را از طریق یک رویداد شبکه ای ملاقات کرده اید، میتوانید از سایر رویدادهای شبکه برای جذب مشتریان جدید استفاده کنید. یا اگر مشتری شما را به عنوان یک نتیجه از یکی از پست های توییتر شما پیدا کرده، سپس Tweeting را حفظ کنید! با استفاده از کانال های موجود شما می توانید به تعداد زیادی از مشتریان جدید دسترسی پیدا کنید.

3-مشتریان فعلی خود را نگه دارید

در حالی که تلاش برای جذب مشتریان جدید ضروری است، حصول اطمینان از این که مشتریان قدیمی زمانی که به خدمات ترجمه نیاز دارند به شما وفادار خواهند بود ، حائز اهمیت است.  به خاطر داشته باشید که این یک تلاش ضروری برای حفظ یک جریان مشتری مداری مستمر است. حفظ مشتریان موجود هزینه بسیار کمتری نسبت به مشتریان جدید برای شما خواهد داشت.

4- فراتر از انتظارات عمل کنید

با ارائه توضیحات روشن درباره خدمات، تخصص ها و موارد اضافی که می توانید ارائه دهید، اطمینان حاصل کنید که مشتریان راضی خواهند شد. مهمتر از همیشه، انتظارات مشتری را بیش از پیش براورده سازید. شما می توانید این کار را با تحویل پیش از مهلت، با اضافه کردن توضیحات در مورد کلمات تخصصی و حتی گرفتن اشتباهات دستوری یا نگارشی انجام دهید. این اقدامات به ظاهر کوچک، مشتریان شما را وفادار نگه می دارند. یک مشتری راضی یک مشتری وفادار خواهد بود.

5-دریافت دیدگاه مشتریان

اگر مشتریان شما از انجام یک پروژه راضی باشند، آنها را تشویق کنید که به شما دیدگاه خود را ارائه دهند. بررسی دیدگاه مشتریان بسیار مهم است، زیرا بیشتر مشتریان آینده به دنبال دیدگاه سایر مشتریان نسبت به کار مترجم هستند. یک نظرسنجی در سال 2013 توسط تحقیقات ابعادی اظهار داشت که 90 درصد از شرکت کنندگان در این بررسی، ادعا کردند که بررسی آنلاین دیدگاه های مثبت بر تصمیمات آن ها تأثیر می گذارد.

دریافت دیدگاه مشتریان در مورد ترجمه

6- تحلیل رقبا

به رقبای خود نگاه کنید تا ایده هایی را درباره آنچه که می توانید انجام دهید برای ارتقای خدمات خود بیشتر کنید. با بررسی رقبا، شما می توانید روش های جدید و پیشرفته ای را برای فروش خدمات خود و جذب مشتری بیشتر پیدا کنید. یک رویکرد دیگر این است که در واقع به رقبای خود متصل شده تا نیروها را به هم متصل و زمینه های پروژه های بزرگتر را دریافت کنید. گاهی اوقات دو ذهن واقعا بهتر از یکی است، مخصوصا وقتی که به جذب مشتریان، ایجاد یک روابط قوی و در نهایت کسب و کار قوی تبدیل شود.

و در نهایت

تجربه بسیاری از مترجمین ثابت کرده است که برای افزایش مهارت های ترجمه و جذب مشتریان بالقوه بایستی در ابتدا از آژانس های ترجمه بهره گرفت. این موسسات با وجود تجربه چندین ساله در زمینه ترجمه مهارت های لازم را در اختیار شما قرار داده و به شما در جهت توسعه و بالقوه کردن استغدادهای شما کمک خواهد کرد. موسسه ترجمه فونتیک با افتخار با فعالیت چندین ساله در این حوزه آماده کمک رسانی به شما مترجمین عزیز می باشد.

با چند کلیک ساده به جمع مترجمین تیم فونتیک بپیوندید، برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید