FONETIC MAGAZINE

چند نکته برای آمادگی در آزمون آیلتس در طول بیماری کرونا

با نزدیک شدن کووید-19 به ما، ممکن است فکر کنید که باید اهداف کاری، تحصیلی و یا مهاجرت خود را به تعویق بیندازید و برای آمادگی در آزمون آیلتس فرصت کمی دارید.

در حالی که به دلایل بهداشتی برگزاری کلاس ها و آزمون های آیلتس در برخی از مکان‌ها متوقف شده‌است، بهترین زمان است تا شما بتوانید خود را برای شرکت در این آزمون آماده کنید.

fonetic ielts mock

۵ توصیه ما را بخوانید تا به شما در آماده شدن برای آیلتس از خانه کمک کند.

با توجه به وضعیت پیش آمده به علت کووید-19 ، همه ما باید نحوه فعالیت ها، کار و زندگی روزمره خود را تغییر دهیم.

شاید به نظر برسد که شما باید مهاجرت خود را متوقف کنید و برنامه‌های خارج از کشور را به دلیل پاندمیک و تعطیلی موقت مراکز آزمون آیلتس به زمان دیگری موکول کنید.

 اما این طور نیست، دلسرد نشوید. از این زمان برای آماده شدن برای آزمون آیلتس استفاده کنید و نمره خود را افزایش دهید.

خب، چطور میتونی این کار رو بکنی؟

fonetic ielts mock

نکته ۱: با فرمت تست آیلتس آشنا شوید.

چهار بخش مختلف برای آزمون آیلتس شامل گوش کردن(Listening)، خواندن(Reading)، نوشتن (Writing) و صحبت کردن (Speaking) وجود دارد.

هر بخش آزمون از انواع سوالاتی تشکیل شده‌است که مهارت‌های زبان انگلیسی شما را در محیط کاری و یا شرایط زندگی روزمره ، محیط آکادمیک و یا حرفه‌ای ارزیابی می‌کنند.

دقت کنید که ببینید چقدر زمان برای تکمیل هر بخش از تست دارید، چه نوع سوالاتی ممکن است مطرح شود و هر سوال چه شکلی ممکن است داشته باشد.

شما میتوانید برای تمرین رایگان تست های آیلتس جهت شروع یا افزایش آمادگی در این ازمون به سایت فونتیک مراجعه کنید و یک کارشناس آیلتس در تمام این موارد شما را راهنمایی کند.

نکته ۲: خود را در طیف گسترده‌ای از موضوعات قرار دهید

از تمام وقت اضافی خود برای خواندن، تماشا کردن و گوش دادن به مطالب انگلیسی در طیف وسیعی از موضوعات استفاده کنید. مقالات خبری، کتاب‌ها، نشریات آنلاین و وبلاگ‌ها را بخوانید.

فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید. و اگر خیلی مطمئن نیستید، میتوانید از زیرنویس‌ها استفاده کنید. پادکست یک راه عالی دیگر برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی است. یا نوشتن نامه را به دوستان یا خانواده تمرین کنید.

تلاشی که در حال حاضر برای شرکت در آزمون IELTS انجام می‌دهید، تفاوت بزرگی ایجاد خواهد کرد. متونی که در بخش‌های خواندن و نوشتن می‌بینید از سناریوهای واقعی مانند روزنامه‌ها، مقالات و کتاب‌های راهنما گرفته شده‌اند.

fonetic ielts mock

نکته 3: با ابزارهای آموزشی IELTS پیش بروید

اکنون که با قالب آزمون و مباحثی که ممکن است در آزمون آیلتس مواجه شوید آشنا شدید، یک قدم عمیق تر بردارید و از ابزارهای آموزشی مختلف مانند کتاب ها و اساتید استفاده کنید.

شما خواهید توانست درک بهتری از موارد زیر داشته باشید:

  • معیارهای ارزیابی آزمون آیلتس
  • نمرات آیلتس
  • نمونه نوشتن موضوعات متنوع با نظرات ممتحن

نکته 4: با شرکت در آزمون های آزمایشی آنلاین نحوه پیشرفت خود را ارزیابی کنید

آزمون های ماک آیلتس ابزاری برای مشخص کردن سطح و نحوه پیشرفت شما در آزمون آیلتس است. لازم است قبل از شرکت در آزمون اصلی جهت آشنایی با نوع سوالات و فضای ازمون در این نوع آزمون ها شرکت کنید.

ولی از آنجایی که به علت کروناویروس امکان شرکت در ازمون های حضوری وجود ندارد توصیه ما به شما این است که در آزمون های انلاین شرکت کرده و خود را کاملا در فضای آزمون های اصلی قرار دهید.

آزمون های ماک آنلاین فونتیک شرایطی را مطابق با آزمون اصلی فراهم کرده است. شما حتی میتوانید به صورت آنلاین با اگزمینر آزمون اسپیکینگ را برگزار کرده و نکات قوت و ضعف خود را دریافت کنید.

نکته 5: به روز باشید

با پیشرفت وضعیت ویروس کرونا ، به روز نگه داشتن آخرین اخبار و چگونگی تأثیر آن بر تاریخ آزمون آیلتس، شرایط تحصیلی ، کار یا مهاجرت مهم است.

برای آخرین اطلاعات در این مورد، به صفحه وب کرونا ویروس آزمون آیلتس مراجعه کنید. به منظور حفظ سلامت مراقبان و مسئولان برگزاری آزمون، آزمون‌های IELTS در برخی مکان‌ها به حالت تعلیق درآمده اند.

در مناطق دیگر، آزمون ها با اقدامات احتیاطی بهداشتی زیادی در حال برگزاری هستند. بایستی از آخرین تغییرات در زمان و مکان آزمون آیلتس در منطقه خود اطلاع داشته باشید.

fonetic ielts mock


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/fonetici/public_html/wp-content/litespeed/css/1/f1429d99230567784f310ca71ce3a052.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/fonetici/...', 130, Array) #1 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/fonetici/...') #2 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://fonetic...', 'css', true, Array) #3 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/fonetici/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize- in /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130