FONETIC MAGAZINE

8 دلیل که در رایتینگ آیلتس 7+ را نمی گیرید

اساساً دو دسته دلیل وجود دارد که چرا افراد نمره رایتینگ آیلتس مورد نظر خود را کسب نمی کنند. یا سطح آنها به اندازه کافی خوب نیست یا تکنیک امتحان را به درستی بلد نیستند. در این مقاله ۸ مورد از رایج‌ترین دلایلی که دانش‌آموزان در رایتینگ آیلتس خود نمره ۷ یا بالاتر نمی‌گیرند را به شما نشان می‌دهم.

1.محدود بودن دایره واژگان
اولین دلیلی که باعث می‌شود دانش‌آموزان نمره مطلوب خود را کسب نمکنند این است که به دایره لغات محدودی دارند. اگر متوجه شدید که مکرراً از کلمات مشابهی استفاده می کنید یا در تلاش برای بیان واضح ایده های خود هستید، این باعث کاهش امتیاز شما می شود.
بنابراین، چه کاری می توانیم در مورد آن انجام دهیم…
خوب، شما باید دایره لغات خود را بهبود ببخشید. اکنون، شما فقط نیازی به بهبود واژگان عمومی خود ندارید. شما باید دایره لغات رایتینگ آیلتس خود را تقویت کنید.

چگونه می توانید دایره واژگان خود را گسترش دهید؟
چگونه می توانید دایره واژگان خود را گسترش دهید؟

2.دقت گرامری
یکی از رایج‌ترین دلایلی که زبان آموزان نمیتوانند نمره 7 و یا بالاتر دریافت کنند محدوده گرامری و دقت در استفاده از اصول گرامری است. محدوده گرامری و دقت یک چهارم نمره آیلتس شما را تشکیل می دهد. بنابراین، من معتقدم که این دقت گرامر است که بیشتر افراد را از دریافت نمره 7 باز می دارد.

بنابراین، بهترین راه برای بهبود آن چیست؟
بهترین راه این است که قبل از شرکت در آزمون اصلی آیلتس چندین بار در آزمونهای ماک فونتیک شرکت کرده و رایتینگ های خود را ارزیابی کنید ممتحن های ما بسیار با تجربه هستند و می توانند مقالات شما را ارزیابی کنند. با این حال، اگر می‌خواهید در هزینه خود صرفه‌جویی کنید، راه‌هایی برای بررسی اولیه دستور زبان وجود دارد. سه وبسایت زیر میتواند تا حدودی به شما در بررسی نکات گرامری کمک کند

https://writer.com/punctuation-checker

https://www.grammarly.com/punctuation-checker

https://openai.com/blog/chatgpt

باید بدانید که نمی‌توانید نمره آیلتس دقیقی کسب کنید، مگراینکه بینش خوبی از اشتباهات گرامری که مرتکب می‌شوید به دست آورید.

طبق تجربه من، رایج ترین اشتباهات گرامری که مردم مرتکب می شوند، در رایتینگ، افعال موضوعی و زمان ها هستند. پس با تمرین و تکرار و یا کمک گرفتن از یک استاد آیلتس در جهت بهبود مهارت های خود تلاش کنید. شما همچنین میتوانید با شرکت در کلاس های تک مهارت فونتیک با کمک اساتید برجسته مهارت های رایتینگ خود را افزایش داده و نمره مورد نیاز خود را کسب کنید.

تصحیح فایل رایتینگ فونتیک


مجموعه دلایل بعدی که باعث می‌شود دانش‌آموزان نمره‌ای را که هدفشان است کسب نم‌کنند، به دلیل تکنیک امتحان آنهاست.

 3.برداشت نادرست  از سؤال
اگر سوال را اشتباه متوجه شوید یا یکی از بخش‌هایی از سوال را از دست بدهید، این کار نمره شما را به شدت کاهش می‌دهد. توصیه می کنم که سوال را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که متوجه شده اید که سوال چه چیزی از شما میخواهد.

4.عدم وضوح مطلب در مقدمه
اکثر سوالات در ریدینگ آیلتس نظر شما را می خواهند. پس باید موقع نوشتن دقت کنید که با توجه به سوال مطرح شده باید نظر خود را در مقدمه و همچنین نتیجه گیری بنویسید.. اجازه بدید این موضوع را با بیان یک مثال ساده تر کنیم

سوال: در بسیاری از کشورها، والدین تصمیم می گیرند تا در مراحل بعدی زندگی خود بچه دار شوند. آیا به نظر شما مزایای این ایده بیشتر از معایب آن است؟

 question: In many countries, parents are deciding to have children later in their lives. Do you think the advantages of this development outweigh the disadvantages?


شما باید در مقدمه نظر خود را بیان کنید. بنابراین می توانید چیزی شبیه به این بگویید:

Across many societies, parents are having children at a later age. This increased age gap has a number of effects, including for the parent-child relationship. Despite clear disadvantages of this trend, I would argue that the advantages of having children later in life are more significant.

ممتحن می تواند نظر و دیدگاه شما را به وضوح ببیند.
اکنون وقتی سؤالی مانند زیر مطرح میشود این کار دشوارتر می شود:
سوال: تراکم ترافیک یک مشکل رو به رشد در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان است. دلایل احتمالی این مشکل را توضیح دهید و راه حل هایی را پیشنهاد دهید.

question:Traffic congestion is a growing problem in many of the world’s major cities. Explain some possible reasons for this problem, and suggest some solutions.


در این مورد، به صراحت نظر شما خواسته نمی شود. با این حال، از شما خواسته می شود تا راه حل هایی را پیشنهاد دهید. در نتیجه، من توصیه می کنم که شما به وضوح راه حل های خود را بیان کند. شما می توانید چیزی مانند این بگویید:


Most of the world’s major cities have serious traffic congestion, making life difficult for local citizens. One cause is overcrowded cities; another is the lack of alternative transportation options. To alleviate these issues, local councils should focus on improving public transportation and encouraging alternative ways of travelling around the city.

5. ایده های توسعه نیافته
وقتی ممتحن پاراگراف‌های بدنه ” body paragraphs” شما را می‌خواند، بررسی می‌کند که «ایده‌های شما مرتبط و کاملاً بسط داده شده است». بنابراین برای هر ایده، توصیه می‌کنم یک جمله موضوعی داشته باشید – جایی که ایده‌تان را معرفی می‌کنید – و سپس حداقل یک جمله دیگر که در آن مثالی می‌زنید یا ایده‌تان را توسعه می‌دهید و در حالت ایده‌آل، پیوندی نیز داشته باشید که در آن ایده خود را با موضوع سوال مطرح شده مرتبط کنید.

اگر در مورد نحوه نوشتن پاراگراف های بدن کمک بیشتری می خواهید، آزمون های آیلتس به شما کمک خواهد کرد.

6.  پاراگراف بندی اشتباه
آنچه شما باید انجام دهید این است که رایتینگ خود را به پاراگراف های منطقی تقسیم کنید. هر متن باید یک مقدمه، حداقل دو پاراگراف بدنه و یک نتیجه داشته باشد. یک ایده خوب این است که هر ایده را در پاراگراف بدنه خود داشته باشید و از کلمات پیوند دهنده مانند “Furthermore”, “In addition” and “However” برای پیوند دادن ایده ها در پاراگراف های بدنه خود استفاده کنید.

ماک آنلاین آیلتس آکادمیک فونتیک

7.  ایده های جدید در نتیجه گیری شما
در نتیجه گیری شما باید دو کار را انجام دهد.
ایده های خود را دوباره بیان کنید
نظر خود را دوباره بیان کنید
نباید چیز جدیدی در نتیجه گیری بنویسید. بسیاری از دانش آموزان با افزودن یک ایده جدید در نتیجه گیری خود نمره خود را از دست می دهند. حتی اگر ناگهان به بهترین ایده برای پاسخ به سوال فکر کردید، آن را به نتیجه اضافه نکنید.

8. تمام شدن زمان
کمبود وقت یک نگرانی جدی در آزمون آیلتس است. شما تنها یک ساعت برای تسک1 و تسک 2 فرصت دارید. این چیزی است که من توصیه می کنم:

اول از همه، تمرینات زماندار زیادی انجام دهید. باید بدانید که می توانید هر دو کار را در یک ساعت بنویسید.
ثانیاً، مطمئن شوید که حداقل 4 دقیقه برای خواندن نوشته‌هایتان وقت بگذارید تا اشتباهات و غلط‌های املایی پیدا کنید.
ثالثاً، آزمون آیلتس مبتنی بر کامپیوتر را انجام دهید: اکثر افراد می توانند بسیار سریعتر از نوشتن با دست تایپ کنند و همچنین می توانید متن را به راحتی حذف کرده و آن را جابه جا کنید.
در نهایت، یک ساختار واضح برای همه انواع سؤالات داشته باشید.

آزمون های رایتینگ ما بر اساس آزمون های اصلی طراحی شده آیلتس و دقیقا منطبق بر اصول آزمون طراحی شده است. در این آزمون ها بعد از وارد شده به صفحه آزمون تایمرها فعال شده و بعد از یک ساعت دیگر امکان ویرایش متن وجود نداشته و به صورت اتوماتیک متن شما برای ممتحن ارسال می شود. این شرایط موقعیت خوبی برای تمرین شما را در فراهم میکند تا در زمان آزمون اصلی با آمادگی بیشتری شوع کنید.