FONETIC MAGAZINE

لیسنینگ آیلتس: غیرممکن را ممکن کنید

مشکلی که اکثر زبان آموزان در آزمون لیسنینگ آیلتس در مورد آن گلایه دارند این است که: «ما باید همزمان گوش کنیم، بخوانیم و بنویسیم — این غیرممکن است!»

این نظر رایج دانشجویانی است که برای آزمون لیسنینگ آیلتس آماده می شوند. انجام همه این کارها به طور همزمان آسان نیست – به خصوص که فقط یک بار فایل صوتی را می شنوید – اما غیرممکن هم نیست.

مهمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به طور مؤثر آماده شوید — اصول اولیه آزمون لیسنینگ را بیاموزید و دانش خود را از آنجا بسازید. آزمون‌های لیسنینگ آیلتس به شما زمان می‌دهند (اغلب 30 ثانیه یا بیشتر) تا سؤالات را قبل از پخش شدن فایل صوتی بخوانید و این فرصت طلایی برای آمادگی شماست. شما باید از این زمان به طور موثر جهت آماده سازی استفاده کنید.

10 نکته برای دستیبابی به نمره 8 در آزمون Listening آیلتس
10 نکته برای دستیبابی به نمره 8 در آزمون Listening آیلتس

راه حل

چند کار کلیدی وجود دارد که می توانید برای آماده شدن در این زمان انجام دهید:

کلمات کلیدی هر سوال را مشخص کنید

کلمات کلیدی کلماتی هستند که معنی را حفظ کرده و به شما ایده می دهند که به چه چیزی گوش دهید.

به مترادف کلمات کلیدی فکر کنید

هنگامی که کلمات کلیدی را پیدا کردید، به مترادف ها فکر کنید – مترادف ها کلمات متفاوتی هستند که معنی یکسانی دارند. شما اغلب مترادف کلمات کلیدی را در آزمون Listening خواهید شنید.

نوع پاسخ مورد نیاز خود را مشخص کنید

اسم، عدد یا صفت است؟ سعی کنید به پاسخ های ممکن برای سوالات فکر کنید. (شاید فکر کنید این غیرممکن است، این کار را امتحان کنید – وقتی درست حدس بزنید ممکن است تعجب کنید.)

تاریخ نویسی در آزمون آیلتس

تاریخ نویسی در آزمون آیلتس

تمرین

در این لینک یکی از آزمون های تمرینی لیسنینگ آیلتس ما آمده است. اکنون سه نکته آماده سازی را امتحان کنید. (می‌توانید کل مجموعه سوالات را اینجا پیدا کنید.)

حتمالاً فکر می کنید انجام این کار در 30 ثانیه غیرممکن است. و در ابتدا ممکن است حق با شما باشد. اما با تمرین زیاد، مهارت های شما به طرز چشمگیری بهبود خواهید یافت.

این تکنیک زمانی مفید است که شما از نظر ذهنی خود را برای شنیدن فایل صوتی آماده می‌کنید، بعد از خواندن سوالات وقتی فایل صوتی شروع می‌شود ذهن شما پذیراتر شده و پاسخ سوالات به راحتی قابل فهم است. درک انواع مختلف سوالات و یادگیری نحوه پاسخ دادن به آن ها بخش بزرگی از موفقیت در آیلتس است. در اینجا می‌توانید استراتژی‌ها و نکات بیشتری برای آزمون گوش دادن آیلتس پیدا کنید. اگر به دنبال تمرین آزمایشی هستید، فعالیت‌ها و آزمون‌های بیشتری را در mock.fonetic پیدا خواهید کرد.

نوشته شده توسط:
 Kishore Roy, Exams Manager, British Council Egypt


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/fonetici/public_html/wp-content/litespeed/css/1/36edf4635876f281a3ac716806444588.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/fonetici/...', 130, Array) #1 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/fonetici/...') #2 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://fonetic...', 'css', true, Array) #3 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/fonetici/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize- in /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130