آزمون ریدینگ آیلتس یکی از بخش های اصلی از چهار بخش آزمون آیلتس می باشد. که معمولاً شامل 3 پاراگراف و حدود 40 سوال است که باید در عرض یک ساعت پاسخ داده شود. زمان لازم برای این آزمون کاملاً کوتاه است، بنابراین اکثر شما بدون داشتن مهارت خواندن و تحلیلی برای انتخاب جواب صحیح، به سختی می توانید این آزمون را انجام دهید.

در اینجا “فونتیک” چند روش مطالعه و همچنین نکاتی برای توانایی انجام ریدینگ آیلتس را به شما معرفی می کند.

1.یادگیری مترادف ها (Synonyms)

این نکته اول بسیار مهم است. هنگامی که در حال تمرین و آماده سازی برای آیلتس هستید ، اولین چیزی که باید آماده کنید شروع به یادگیری مترادف است.

حال ، “مترادف” چیست؟ “مترادف” نسخه ای از کلمه دیگری است که در آن معانی یکسان هستند ، اما کلمات متفاوت هستند.

مثال: “intelligent” و “smart”. اینها مترادف هستند. هر دو دارای معنی یکسان و به معنی “هوشمند” هستند، اما کلمات متفاوتی هستند.

چرا باید مترادف های مختلف آیلتس را یاد بگیرید؟

اغلب اوقات در آزمون ریدینگ آیلتس شما یک متن را میخوانید ، و پس از درون متن یکسری سوال خواهید داشت. پس از خواندن یک سوال شما باید پاسخ آن را در متن پیدا کنید.

روش انجام این کار جستجوی کلمات کلیدی است. ممکن است یک کلمه کلیدی در سوال مشاهده کنید و شما باید به دنبال آن کلمه کلیدی خاص در متن باشید، اما دراغلب سوالات از کلمات یکسانی که دقیقا مطابق با متن باشد استفاده نمی کنند. غالباً ، آنها از مترادف استفاده خواهند کرد.

به عنوان مثال ، شاید در سوال کلمه کلیدی “smart” باشد. در بخش خواندن ، کلمه ای که واقعاً باید پیدا کنید “intelligent” است. بنابراین با دانستن مترادف ها ، می توانید سوالات را خیلی سریعتر انجام داده و اطلاعات را پیدا کنید. و در آیلتس ، زمان بسیار مهم است ، بنابراین شما باید بتوانید خیلی سریع پاسخ سوالات را پیدا کنید.

ماک آنلاین آیلتس فونتیک

2.به کلمات منفی توجه زیادی داشته باشید

نکته دوم مربوط به بسیاری از انواع سوالات ، به ویژه انواع سوالات “not given” است. یک نوع سوال وجود دارد به نام “TRUE, FALSE, NOT GIVEN”. همچنین این سوالات ممکن است به صورت “YES, NO, NOT GIVEN” هم مطرح شوند.

اغلب اوقات ، شما باید توجه زیادی به کلمات منفی در آیلتس داشته باشید. برای مثال کلماتی مانند “never” ، “rarely” ، “hardly” ، “seldom”. بسته به اینکه سوال چیست ، خیلی اوقات عدم توجه به این کلمات باعث پاسخ نادرست میشود.

جستجوی این کلمات بسیار مهم است. گاهی اوقات ممکن است شما تصور کنید پاسخ سوال “true” است، در حالی که تنها با وجود یک کلمه که ممکن است نادیده گرفته شود پاسخ کاملا متفاوت خواهد بود. بنابراین این کلمات نقش کلیدی در ارائه پاسخ درست در این نوع سوالات دارد.

3.بر روی قیدهای تکرار تمرکز کنید (adverbs of frequency)

این نکته کاملاً شبیه نکته دوم است ، توجه به قیدهای تکرار، به ویژه در همان سوالات “TRUE, FALSE, NOT GIVEN” و “YES, NO, NOT GIVEN” بسیار مهم است. ممکن است “always” ، “often” ، “sometimes” ، “never” را ببینید.

چرا این موضوع مهم است؟ خوب ، اگر چیزی دیدید که می گوید:

 “گاهی فرعون های مصر – یا فرعون های مصر را در مقبره ها دفن کردند”

“Sometimes the Pharaoh of Egypt — or the Pharaohs of Egypt were buried in tombs”

پاسخ شما متفاوت خواهد بود با زمانی که میگوید:

“فرعون ها همیشه در مقبره دفن می شدند”

“Pharaohs were always buried in tombs”

بنابراین میبینید که تنها یک کلمه “sometimes” و “always”  در صورت سوال چه تاثیری بر پاسخ صحیح دارد.

4.به اولین جواب بچسبید

این یکی از نکات مورد علاقه من است. در طول آزمون آیلتس– این مورد ممکن است برای همه داوطلبان اتفاق بیفتد – آنها پاسخ را انتخاب می کنند و سپس، در مورد آن فکر کرده و پاسخ خود را تغییر میدهند و دچار شک میشوند که “کدام یک را انتخاب کنم؟” خوب است که با اولین غریزه خود پیش بروید.

بنابراین اگر شما چند گزینه انتخاب می کنید ، و در ابتدا فکر می کنید ، “پاسخ A است” ؛ و سپس نگاه می کنید ، و فکر می کنید “خوب، شاید جواب C باشد”. اگر هر دو گزینه خوبی به نظر می رسند و شما نمی دانید ، ابتدا همان چیزی را که فکر کرده اید انتخاب کنید در بیشتر مواقع پاسخ صحیح، پاسخ ابتدایی شما است.

ماک آنلاین آیلتس فونتیک

5.سوالات اغلب به ترتیب هستند

تمام سوالات آزمون آیلتس اغلب از ترتیب زمانی پیروی می کنند. بنابراین ، سوال 1 جایی در نزدیکی بالای قسمت متن خواهد بود. سوال 2 زیر سوال 1 و به همین ترتیب خواهد بود.

پس چرا این نکته برای شما مهم است؟

دلیلش این است که اگر در این مورد بدانید ، وقتی جواب سوال 2 را پیدا کردید ، احتمالاً جواب سوال 1 بالاتر است. این موضوع “همیشه” صادق نیست ، اما “اغلب” اتفاق می افتد. دانستن این نکته در انجام آزمون ریدینگ آیلتس به شما کمک زیادی می کند.

6.عنوان اصلی جملات را بیابید

شما باید موضوع اصلی را به طور خاص درک کنید. سوالات زیادی در ماژول ریدینگ آیلتس وجود دارد. بنابراین ، اگر بدانید جمله مربوط به سوال در کجای متن قرار دارد، به شما کمک می کند جواب را سریعتر و آسانتر بیابید.

بنابراین عنوان چیست؟ – برای هر پاراگراف، یک عنوان وجود دارد که تمام ایده اصلی آن پاراگراف را جمع بندی می کند. و این معمولاً اولین جمله است یا در ابتدای پاراگراف است.

بنابراین این نکته خوبی است ، به ویژه برای عنوان پاراگراف و سوالات تطبیقی. با درک جمله موضوع و چگونگی یافتن آن ، باعث صرفه جویی در وقت زیادی برای شما می شود.

ماک آنلاین آیلتس فونتیک

7. هر نوع سوال را تمرین کنید

این 7 نوع سوال از رایج ترین سوالات ریدینگ آیلتس هستند.

درست / غلط / داده نشده – بله / خیر / داده نشده است (True/False/Not given – Yes/No/Not given)

چند گزینه ای (Multiple choice)

سوالات پاسخ کوتاه (Short answer questions)

تطبیق عناوین (Matching Headings)

تطبیق اطلاعات (Matching information)

پر کردن جای خالی (Gap fill)

تکمیل کردن جملات (Completing sentences)

بسته به هر نوع سوال ، راه حل متفاوتی برای پاسخ به آن خواهید داشت. بنابراین ، به یاد داشته باشید که انواع تست های ریدینگ آیلتس را تمرین کنید ، زیرا نمی توانید بدانید که در آزمون آیلتس با چه چالشی روبرو خواهید شد.

8.در آزمون های ماک آنلاین آیلتس شرکت کنید.

یکی از روشهای موثر برای یادگیری آیلتس شرکت در آزمون آزمایشی است. با این کار می توانید به وضوح در مورد قالب آیلتس و نحوه انجام آزمون آگاهی داشته باشید.

علاوه بر این ، شرکت در آزمون آمادگی به شما کمک می کند تا سطح مهارت زبان خود را نیز ارزیابی کنید. بنابراین می توانید برای به دست آوردن نمره هدف خود برنامه بهتری داشته باشید.

می توانید نگاهی به “وبسایت فونتیک” بیندازید – یک بستر فناوری که از شما برای شرکت در یک آزمون آزمایشی آنلاین آیلتس و آماده شدن برای یک آزمون واقعی پشتیبانی می کند.

آیا اکنون به مزایای استفاده از آزمون های ماک ایلتس فونتیک پی برده اید؟ برای کسب بهترین نمره تلاش کنید.


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/fonetici/public_html/wp-content/litespeed/css/1/7586fb118f3fc8f0f8f70b71ce054cee.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/fonetici/...', 130, Array) #1 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/fonetici/...') #2 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://fonetic...', 'css', true, Array) #3 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/fonetici/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize- in /home/fonetici/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130